6 ימים במלטה סיכום טיול

יש לכם 6 ימים לחופשה במלטה? מושלם! זה בדיוק מה שצריך לנופש מפנק שתוכלו לראות את כל האטרקציות והאתרים המרכזיים של מלטה!

טסנו 4 מבוגרים ו-2 ילדים, (11 ו-4 ).
התאכסנו בבית מלון אינטרקונטיננטל בסן ג'וליאן. בבית מלון ישנה בריכה מקורה ופתוחה, ולכן כל ערב כשחזרנו מהטיולים, העברנו בבריכה.
אזור זה מתאים יותר לבילויים, פאבים, חיי לילה, מסעדות, ולכן בערב הוא רועש ומלא באנשים. עדיין לא הפריעה לנו הרעש וההמולה.
ישנם הרבה מסעדות מסביב וממול בית מלון היה גם קניון קטן. אכלנו כמה פעמים במסעדת אבניו, מאז טעים ומבחר גדול של מאכלים. פיצות, פסטות, ספריבס, פירות ים ומי שרוצה לנסות מגישים מאכל מסורתי מארנבת😭
כיוון הנסיעה במלטה הוא הפוך, ולכן לא מתאים לכולם, לשכור רכב, אבל תחבורה ציבורית מאוד נוחה, אוטובוסים מגיעים לכל מקום כמעט ובתדירות גבוהה.
מזג האוויר דומה לישראל. בלילות היה גשם, אבל לא היה קר. בכל מקרה לקחתי איתי בתיק חולצה ארוכה וטייץ לילדים, ולא היינו צריכים אותם. בתחבורה ציבורית המיזוג לא משהו.
1. נחתנו במלטה בוקר, דרך בית מלון הזמנו מונית, שאספה אותנו מהשדה. הינו בבריכה עד שקיבלנו חדרים, נחנו, אכלנו, תארגנו ויצאנו לעיר סלימה. הסתובבנו בעיר. יש בה חנויות, מסעדות, אבל מלטה היא לא העיר לעשות בה קניות.
2. ביום השני לאחר ארוחת בוקר, נסענו לעיר Mdina לקחנו שם "רכבת" לתיירים שעושה סיבוב פנורמי. נכנסנו לעיר העתיקה. לידה יש עיר Rabar, עברנו דרכה ברכבת תיירים. יש בה קטקומבות, שכבר לא הלכנו לשם, כי הילדים היו עייפים.
3. ביום השלישי נסענו לאי גוזו. באוטובוס הגענו למעבורת, ותוך רבע שעה מגיעים לאי. באי לקחנו אוטובוס תיירים שעשה סיור מודרך מסביב בערים ובעיר בירה ויקטוריה. ברגל לא הינו מסוגלים לעשות אפילו חמישית מזה. באוטובוס מחלקים אוזניות ואפשר להקשיב להסברים בהרבה שפות, ביניהם רוסית ואנגלית. בכל תחנה ניתן לרדת ולהסתובב, ולעלות באוטובוס הבא. לא עשינו את זה, הספיק לנו הסיור. בנוסף, הנהג עצר בשתי תחנות מרכזיות וחיכה שהאנשים יעשו צילומים.
אי נוסף שקיים הוא אי קמינו, זאת יותר שמורת טבע והפעם לא הגענו לשם.
4. ביום הרביעי הינו באקווריום Malta national aquarium. העברנו שם חצי יום. ומשם נסענו לעיר וולטה- עיר בירה והסתובבנו בעיר. התברר שזה היה יום בעצמאות, הכל היה מקושט ובערב עברו ברחוב הראשי תהלוכות עם תזמורת.
5. ביום החמישי, נסענו ל- Popeye village. מקום כמו בסרט, מרשים וציורי. העברנו שם יום שלם. יש שם בריכה וחוף ים נעים, לכן תקחו מגבות ובגדי ים. עושים גם שייט קצר מסביב למקום.
6. ביום השישי- שזה היה יום ראשון, נסענו לשוק מרסשלוק. נסיעה של שעה וחצי עם החלפת האוטובוס באמצע. בגדול די מיותר, המקום כמו שוק כרמל קטן, שעובד לא עד הערב, בערך עד 3. אין מה לעשות שם יותר מדי חוץ מלהסתובב בין הדוכנים. מסביב יש מסעדות לאכול צהריים.
משם נסענו לוולטה ונשארנו עד הלילה. ביקרנו בוולטה גם את הגן הברקה.
לסיכום:
מאוד נהנו. לא הספקנו את הכל, אבל עברנו על המקומות העיקריים.
ישנם הרבה אטרקציות נוספות לילדים, כמו מפעל פליימוביל, אקוואפארק עם המגלצ'ות, דולפינים. אנחנו בחרנו מה שהכי מתאים לילדים שלנו ומתאים גם לתכנון זמנים שלנו.
בנוסף, במלטה ישנם הרבה מקומות לצלילה, כמו לגונה כחולה.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במלטה מתחילה כאן