Search
Close this search box.

מלטה – מדריך למטייל הישראלי – הכל על מלטה

"אני מגיע אל מלטה בפעם הראשונה ולא יודע מה לעשות" – שואלים את זה בעצמכם? מגיעים אל מלטה בפעם הראשונה? סימן שהגעתם למקום הנכון! אנו נסייע לכם לקבל טיפים, המלצות ומידע חשוב לקראת הטיול בפעם הראשונה אל מלטה!

מלטה מהווה עולם ומלואו. אין יותר מדי מקומות במדינות שעל פני כל הגלובוס בהם קיימים כה המון היצע של מה לעשות ומה לראות כמו באי הקטנטן הנ"ל. קיימת בו היסטוריה פנומנלית, נופים ציוריים ותרבות בילוי שלא תבייש את טובי הבליינים. כאשר תפצחו בתכנון הטיול שלכם למלטה תופתעו למצוא כי קיימים מלט דברים לעשות בה, אבל בשל כך כי הנכם מוגבלים בעת וכן בממון, מגיע הזמן שנדרש להחליט על מה הולכים ועל מה יש לוותר.

מלטה למטייל הישראלי – 

מלטה תפורה על המטייל הישראלי, הוא יכול להגיע אל גוזו וקומינו – מדובר בשני איים, אשר משתייכים למלטה ובשניהם יש המון מה לראות. קומינו הוא קטן ופראי יותר, לעומת בגוזו שבו אפשר למצוא מצודות, שווקים קתדרלות וכיוצא בזאת. כמו מלטה אבל שונה במקצת. במידה והנכם מגיעים למלטה בהחלט אין מומלץ לכם לפספס את האיים הללו . מדובר בטיול נהדר עבור ילדים, בשל כך שהינו מורכב לא רק מטיול סטנדרטי, אשר עורך שלוש שעות בגוזו וקפיצה לאי קומינו, כי אם אף קיימת עצירה בלגונת הקריסטל והן בלגונה הכחולה לשעה של שחייה וצלילה על ידי שנורקל.

מלטה – מה עושים?

יש המון מקומות לפקוד אותם, המון מה לעשות במלטה, כמו למשל – הטיול החביב ובעלות סבירה של עשרים חמישה יורו לאחד, בפוקוס על שתי אטרקציות ראשיות. האטרקציה ראשונה הינה כפר הדייגים מרסשלוק אותו רבים מעדיפים אף בשל שוק הדגים הססגוני ואף בשל המסעדות המובחרות שבו. האטרקציה השניה הינה המערה הכחולה, אשר מכונה בשם זה על שם הגוון שתופסים המים בבוקר..

מה לעשות במלטה?

ההיצע של עשייה במלטה הינו נרחב לחלוטין, אפשר לדוגמה לעשות סיור יומי במדינה ואף במרכז מלטה – מדובר בסיור בן יום מלא, אשר מורכב מן מדינה, רבאט, כפר האומנים של תא – אלי וכיוצא בזאת. העלות של הטיול הזה הינה חמישים יורו לאדם, אבל הינה כוללת אף הסעות והן ארוחת צהריים, דבר שהופך את העלות להרבה יותר משתלמת.

מה ניתן לראות במלטה?

ניתן לטייל במלטה על ידי סיור שהינו ממש כדאי, עבור מי מבינכם אשר מעוניין להספיק כמה שניתן בכמה שמעט עת. אמת ויציב, מדינה ורבאט מצד אחד וואלטה מצד שני שוות יום אחד של סיור כל אחת מהן, ברם , במידה ואזל לכם זמן, הטיול המודרך הזה יבצע עבורכם את העבודה. במשך הסיור תפקדו את העיר העתיקה מדינה ואת רעותה רבאט, לרבות כניסה לקטקומבות. לאחר מכן תגיעו למוסטה ותראו את הכנסייה עם הכיפה השלישית בגודלה באירופה. את הסיור תגמרו בהליכה רגלית בוואלטה, לרבות גיחה לקתדרלת סן ג'ון.

מה עושים במלטה?

ההיצע של העשייה במלטה כמעט אין סופי, כגון – סיור בשלושת הערים וטעימה מן אלכוהול משובח – במהלך הסיור הנ"ל תגיעו אל שלושת הערים העתיקות סנגליאה, קוספיקואה ובירגו ותגלו איך הינן הצליחו לעמוד במצור התורכי שהתרחש בשנת 1565 כנגד כל סיכוי . בתום הסיור של שלושת הערים ואחרי שהתרשמתם מן החינניות שלהם תגיעו למרסה, בה תתארחו במרתף יינות. במרתף זה  יעניינו אתכם בתרבות היין המלטזית ותוכלו ללגום מספר סוגי יין בבר יין מקומי.

מה חובה לראות במלטה ?

מלטה בפעם הראשונה
מלטה בפעם הראשונה

עבור מי  מבינכם אשר רוצה קמעה אקשן, כדאי לנסות את הסיור הלה. מדובר בטיול סגאווי שייקח אתכם לכפר הקטן והציורי דינגלי ואף לצוקים אשר מהם ניבט נוף עוצר נשימה. אחרי זה  תסיירו בין כמה מן האתרים הארכיאולוגיים הכי ידועים במקום, חלק מהם בני למעלה מן אלפיים ושמונה מאות שנים.

חופשה במלטה

איך אפשר ללכת לחופשה בלי לבקר בפאבים או במועדוני לילה? במידה והנכם בליינים בכל רמ"ח האיברים שלכם, כי אז מדובר בסיור בדיוק עבורכם. במקום להתבונן במקדשים והן בכנסיות הנכם תחוו פאבים וכן מועדוני לילה ובמקום לאכול ארוחת ערב, הנכם תשתו לשוכרה. מכנים את פאצ'וויל בכינוי סדום ועמורה של מלטה והסיור הנ"ל שמא עשוי להבהיר בשבילכם למה. תעברו בו בין מספר ברים הכי ידועים של המקום, תקפיצו מספר צ'ייסרים ותום החוויה תתמצה באחד מועדוני הלילה הידועים של המקום.

אטרקציות מובילות במלטה – 

אספנו עבורכם 2 אטרקציות במלטה, הכי מומלצות, שאסור לפספס – 

  • שייט היא דרך נפלאה לגלות את הקסם של ואלטה והן שלושת הערים ועל הדרך להשכיל הודות ההיסטוריה שלהן. חלופה נהדרת עבור צלמים, שעשויים לצלם תמונות מרהיבות של מספר מהביצורים והדירות שבמקום.
  • כפר פופאי – כפר השעשועים הלה הפך ברבות השנים לאטרקציה תיירותית ידועה ואף מלאה בהנאה, אשר עמוסה בפעילויות נהדרות עבור כל בני המשפחה. באפשרותכם לפגוש פה דמויות מצוירות ידועות וכן חביבות עליכם, שעגות במרחבי הפארק וישעשעו את הילדים שלכם.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במלטה מתחילה כאן

דילוג לתוכן