Search
Close this search box.

חווית מלטה (The Malta Experience) – מסע מרהיב בזמן

חווית מלטה (The Malta Experience) – מסע מרהיב בזמן

עבור אלו שמטיילים לא רק כדי לראות, אלא כדי להבין, המפתח לחיבור עם היעד נעוץ לעתים קרובות בהתעמקות בהיסטוריה ובתרבות שלו. מלטה, ארכיפלג קסום ששוכן בלב הים התיכון, מספקת עדות מרתקת בת אלפי שנים, כזו שהכילה עידנים של היסטוריה, ציוויליזציות שונות, אימפריות מפוארות, שכל אחת מהן השאירה חותם מרגש בעולמנו. למרות שיופיים של החופים שטופי השמש והאתרים ההיסטוריים בעיר ואלטה מדברים בעד עצמם, בעיר הבירה ישנה אטרקציה ייחודית וסוחפת, כזו שתגרום לכן להבין במשך שעה מה שקשה ללמוד בתוך שבוע של ביקור. 

ברוכים הבאים למופע 'מלטה אקספיריאנס', 7000 שנים של היסטוריה במופע צבעוני בן שעה.

בלב ההיסטורי של ולטה, שוכן לו מוסד אייקוני שמציע צלילה סוחפת לתוך מסעה של האנושות לאורך 7,000 שנים. המסע הכובש לא רק מתחקה אחר עקבותיהן של תקופות עברו, אלא מספר על חוסנן של אומות שעמדו במבחני הזמן. 

חווית מלטה- The Malta Experience, היא למעשה מופע שמוצג באודיטוריום פנורמי ייעודי, כשהוא משלב בין תמונות מרהיבות וסרטים מעוררי השראה ואפקטים קוליים חדשניים. המסע ייקח אתכם למסע היסטורי ברחבי האי, בו תגלו את תושביו הקדומים והמסע שעבר עד לימינו אנו. עם מדריך אודיו שזמין ב-17 שפות שונות וביניהן גם בעברית, המופע זכה לשבחים רבים והוא נחשב בגדר אטרקציית חובה בעיר הבירה ואלטה.

יותר מסתם היסטוריה: חיבור לנשמה של מלטה

צפייה במופע מעניקה עומק ייחודי לחוויית הטיול שלכם, ולאחר שתהיו עדים לסרט האייקוני, הרחובות המרוצפים, המבצרים העתיקים והמים התכולים שתפגשו יספרו סיפורים על אומץ, התמדה וחוסן. המופע הזה לא רק מספר את ההיסטוריה – אלא בונה גשר, שמחבר בין המטיילים שמגיעים מכל רחבי העולם אל פעימות ליבה של מלטה.

מספרים לרוב חזקים יותר ממילים, ולמעשה, למעלה מ-4 מיליון מבקרים כבר צפו במופע המלטזי המרתק. האטרקציה האודיו-ויזואלית המובילה של האי מספקת  תובנות שאין שני להן על העבר המכובד של מלטה.

על מה בעצם המופע?

ההצגה החדשנית מספרת את הסיפור הדרמטי של ההיסטוריה של מלטה, שמתחילה עם מתיישבים קדומים וממשיכה באירועים דרמטיים משמעותיים, מהפיניקים והרומאים ועד אבירי סנט ג'ון, לאורך פרקי מלחמת העולם השנייה והתקופה שאחריה. המופע מספק תובנה כיצד מלטה, למרות היותה מדינת אי קטנה, מילאה תפקידים מרכזיים בתקופות שונות של ההיסטוריה העולמית.

בעוד שהמטרה העיקרית של המופע היא לספק ידע על עברה של המדינה, המופע הוא מופע מבדר וכיפי, שמשלב סיפור מרתק לצד גרפיקה מעולה וסאונד חדשני.

לשלב את המופע עם סיור מודרך

הכחול המנצנץ של הים התיכון והגוון הזהוב של המבצרים ההיסטוריים של האי הם לא הסיפורים היחידים שמחכים להתגלות, ומלבד הסרט המרתק ישנה חוויה נוספת מעשירה, סיור ה-"La Sacra Infermeria", פרק בהיסטוריה של מלטה שייקח אתכם למסע בין סיבולת אנושית, חדשנות רפואית ורוחם המדהימה של אבירי סנט ג'ון.

הסיור המודרך מציע לקחת אתכם לחצי שעה של סיור בתוך ה-"La Sacra Infermeria" , שמתורגם ל'בית החולים הקדוש', ממסד היסטורי חשוב בסיפורה של מלטה. המוסד, שהוקם על ידי מסדר אבירי סנט ג'ון במאה ה-16, היה אחד מבתי החולים המובילים באירופה בתקופתו.

המבנה עצמו הוא פיסת ארכיטקטורה מרשימה, בה תוכלו לראות את המחלקות בהן החולים טופלו, תוך שתשמעו סיפורים מרתקים על אומץ אנושי, סבל, עולם הרפואה ההיסטורי ועוד שלל סיפורים אינטימיים על מטופלים שמילאו את כותלי המוסד במשך 400 שנות פעילותו. בסיור תשמעו על הניצחונות שמילאו את חללי המוסד, לצד הטרגדיות שהתרחשו בין חומותיו, עם נגיעה בחידושים הרפואיים שיצרו האבירים, שהפכו את המרפאה הקטנה למגדלור של תקווה רפואית בעולם.

על אבירי סנט ג'ון המלטזים

אם השם אבירי סנט ג'ון היה זר לכם, אז בואו נעשה היכרות. אבירי סנט ג'ון, שידועים גם בתור האבירים ההוספיטלרים, הותירו חותם מפואר על ההיסטוריה של מלטה. הגוף המסתורי הוקם בירושלים שבארצנו הקטנה במאה ה-11, כשמשימתו הראשונים הייתה לספק טיפול רפואי לעולי רגל לארץ הקודש. עם הזמן הגוף התפתח והפך למעין צבא, שלקח על עצמו למשימה להגן על הנצרות מפני פלישות זרות. לאחר גירושם מרודוס על ידי העות'מאנים בשנת 1530, אבירי סנט ג'ון הגיעו להתיישב בארכיפלג המלטזי, לימים מלטה. נוכחות האבירים במדינת האי הקטנה הגיעה לשיאה במצור הגדול האגדי של שנת 1565, אז הגנו בגבורה על האי מפני כוח עות'מאני אדיר. בנוסף להישגיהם הצבאיים, האבירים השפיעו באופן משמעותי על התרבות, הארכיטקטורה והזהות של האי. עיר הבירה, ואלטה, עומדת כעדות לפאר והחוסן שלהם, עם קתדרלת סנט ג'ון המלכותית שמציגה את חיי השפע וסצנת האומנות של המסדר הצבאי המהולל.

חשוב לדעת

כתובת המופע: St Elmo Bastions, Mediterranean Street, Il-Belt Valletta VLT 1253.

כיצד להגיע: אל האודיטוריום שבו מתקיים המופע ניתן להגיע בצורה רגלית מרחבי העיר העתיקה הקומפקטית של ואלטה. ניתן גם להגיע לאתר בקו אוטובוס מרחבי בעיר.

אם אתם נוהגים, שימו לב שחניה בתוך ולטה יכולה להיות אתגר בשל הרחובות הצרים שלה ושטחי החניה המוגבלים שבה. עם זאת, ישנם מספר חניונים ומקומות חניה שזמינים ברחוב. מטיילים רבים מעדיפים לחנות מחוץ לעיר ומשם ללכת ברגל או לנסוע בתחבורה ציבורית.

משך המופע עצמו הינו 45 דקות, וישנם מדריכי אודיו זמינים ב-17 שפות וביניהם גם עברית. שימו לב לבחור בעברית בעת רכישת הכרטיסים.

אם תחליטו לבחור בסיור ה-"La Sacra Infermeria" בנוסף למופע, החוויה הכוללת לוקחת כשעה וחצי.

כרטיסים: עלות צפייה במופע בלבד- 12 אירו למבוגר מגיל 12, 6 אירו לילד בגילאי 5-11. הכניסה מתחת לגיל 5 הינה חינמית.

עלות מופע+ סיור הינה 16 אירו למבוגר מגיל 12, 6 אירו לילד בגילאי 5-11. וגם כאן הסיור עבור ילדים מתחת לגיל 5 הינו ללא עלות.

מומלץ להזמין כרטיסים מראש!

זמני מופעים: ימי אמצע שבוע- 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16.00.

ימי שבת וראשון – 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.

במקום תמצאו גם ביסטרו מעולה וחנות מזכרות צבעונית.

לסיכום, בתקופה שבה מטיילים רבים מקדישים קצת יותר זמן לתמונות האינסטגרם וקצת פחות להבנה תרבותית מעמיקה, מרענן למצוא אטרקציה שמציעה צלילה עמוקה להיסטוריה של המקום בו אנו מבקרים. המופע החדשני והצבעוני הוא לא רק תחנה במסלול הטיול המלטזי שלכם, אלא פרק חיוני בסיפורה של מלטה.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במלטה מתחילה כאן

דילוג לתוכן