4 ימים במלטה

גיחה קצרה אך מספיקה של 4 ימים במלטה – נופש של אמצע שבוע של 4 ימים יכול בהחלט להספיק לראות אטרקציות ולחוות את מלטה מקרוב!

טסנו אייר מלטה. הלוך וגם חזור יצאו בזמן. טיסה סבבה.
נחתנו ביום ראשון. קנינו 2 כרטיסי explore לאוטובוסים, לקחנו מונית לדירת airbnb שלנו בשכונה פלוריאנה שזה 10 דקות הליכה לתחנה המרכזית בוולטה.
התארגנו מהר בדירה ויצאנו באוטובוס למרשסלוק שוק הדייגים שפתוח בימי ראשון. הסתובבנו כמה שעות, אכלנו ואז החלטנו לעשות שייט בנמל (חיפשנו משהו באיזי כי היינו שפוכים מהלילה ללא שינה). השייט היה ממש במקום, ראינו נופים מהממים וסיימנו בכיף. חזרנו לוולטה באוטובוס הלכנו לדירה וזהו… נשפכנו.
יום שני נסענו לבלו גרוטו (לא היה לנו מי לשאול אם יש הפלגות..מי שלן במלון רצוי לברר) ודי התאכזבנו שלא היו הפלגות ביום זה. המשכנו למדינה. עשינו סיור בסוס ועגלה ואז הסתובבנו בעצמנו.
מדינה מהממת. אסור לפספס!
ממדינה נסענו לכפר האמנים t'ai Qali הסתובבנו בין האמנים כשעה. היה כבר 15.00 ולא רצינו לחזור לדירה אז נסענו לאקווריום. כחובבי טבע חיות וכו' מאוד נהננו! משם חזרה לדירה.
יום שלישי טיילנו כל היום בוולטה ובסביבה. העיר העתיקה, הגנים, השווקים, חנויות מזכרות, מעבורת לשלושת הערים ונכנסנו שם למבצר סט. אנגלו. חזרה במעבורת וסיום היום.
יום רביעי היה היום הכי מוצלח. נסענו לגוזו. מכיוון שהיו הרבה פינות טבע שרצינו לראות, ומכיוון שכבר עייפנו מלהסתובב באוטובוסים לקחנו מדריך צמוד. זה הוכיח את עצמו כרעיון שווה ביותר! המדריך לקח אותנו לפינות טבע נסתרות, זכינו לשייט בבלו גרוטו של גוזו, וסיימנו במבצר ב ויקטוריה. מתברר שהתחב"צ בגוזו די גרוע וטוב שלא בנינו על זה.
ועכשיו לתובנות:
פלוריאנה שכונה שקטה אך אין שם מה לעשות בלילה… מי שמחפש לצאת בערבים לא ממליצה שכונה זו.
תחבורה ציבורית. די סבירה אבל האוטובוסים מלאים עד אפס מקום. המסלולים לא תמיד יעילים והשעות לפעמים בגדר המלצה בלבד. צריך לקחת בחשבון שכל נסיעה לוקחת פי 2 יותר זמן מאשר עם היינו עם רכב.
לגבי השכרת רכב. לא שכרנו, לא היינו צריכים והיה נראה שדי מסובך לנהוג שם בכבישים הצרים והגרועים.
לסיכום: מספיק 4 ימים במלטה. המדינה עצמה די מזכירה שכונות נכשלות בארץ אך הנופים מהממים ממש, המקומות המתויירים יפים מאוד.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במלטה מתחילה כאן